Ο «καυτός» Τζόλης χτύπησε δύο φορές σε επτά λεπτά, αλλά η Φορτούνα δεν νίκησε! (vids)

tzolis - ΤΖΟΛΗΣ

Ο Αλέξανδρος Τζόλης είναι… on fire, αλλά η Φορτούνα Ντίσελντορφ δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί τα δυο γκολ που πέτυχε ο Έλληνας επιθετικός, φεύγοντας από την έδρα του Ανόβερο με το βαθμό της ισοπαλίας (2-2) για την 24η αγωνιστική στη Bundesliga 2.

Ακόμα μία μαγική εμφάνιση την φετινή χρονιά για τον 22χρονο διεθνή εξτρέμ, ο οποίος δεν σταματάει να σκοράρει την φετινή σεζόν στη δεύτερη κατηγορία της Γερμανίας.

Ο πρώην επιθετικός του ΠΑΟΚ  έφτασε τα 13 τέρματα σε 21 συμμετοχές του στην 2. Bundesliga (15 μαζί με το Κύπελλο), με τον μονοετή δανεισμό του από τη Νόριτς να φαίνεται ξεκάθαρα ότι τον έχει βοηθήσει να βρει τον καλό του εαυτό.

Η Φορτούνα Ντίσελντορφ, πάντως, δεν μπόρεσε να κρατήσει το προβάδισμα, των δύο γκολ που πήρε στο πρώτο μέρος, με τον Τζόλη να ανοίγει το σκορ (0-1) στο 11ο λεπτό με εκπληκτικό πλασέ και έξι λεπτά αργότερα να κάνει το 0-2.

Η ομάδα του Ανόβερο αντέδρασε στο δεύτερο ημίχρονο, μειώνοντας το σκορ στο 63’ και φτάνοντας στην ισοφάριση στο 86’.