Ντεμπούτο του Κούτσια στο MLS με νίκη για τους Chicago Fire (video)

Ο Γιώργος Κούτσιας άρχισε να ζει το αμερικανικό όνειρο «γράφοντας» τα πρώτα λεπτά συμμετοχής στο πρωτάθλημα του MLS με τη φανέλα των Chicago Fire.

Ο Έλληνας πρώην επιθετικός του ΠΑΟΚ αγωνίστηκε ως αλλαγή στη νίκη της ομάδας του Σικάγο επί της Μινεσότα Γιουνάιτεντ με 2-1, παίρνοντας τη θέση του Κέι Καμαρά στο 74ο λεπτό της αναμέτρησης.

Μάλιστα στις πρώτες κριτικές αναφέρεται ότι ο Γιώργος Κούτσιας προκάλεσε εντύπωση με την αμυντική του συμπεριφορά και την κίνησή του στον αγωνιστικό χώρο, έστω κι αγωνίστηκε ως δεξιός εξτρέμ στο 5-4-1 της ομάδας του.

Μπροστά σε 15.000 θεατές οι Chicago Fire πανηγύρισαν τη δεύτερη νίκη τους και χάρη στα δύο γκολ του 38χρονου Καμαρά ανέβασαν το ρεκόρ τους σε 2 νίκες, 3 ισοπαλίες, 1 ήττα, μετά από 6 αγωνιστικές. στο πρωτάθλημα του MLS.