MLS: Ο Γιώργος Κούτσιας «έσπασε το ρόδι» και για πρώτη φορά βρήκε δίχτυα! (videos)

Με το πρώτο του γκολ στο MLS o Γιώργος Κούτσιας κράτησε όρθιους τους Chicago Fire και τους χάρισε τον βαθμό της ισοπαλίας (3-3) στην αναμέτρηση με την Ατλάντα του Γιώργου Γιακουμάκη.

Ο πρώην επιθετικός του ΠΑΟΚ πέρασε ως αλλαγή στο 80ο λεπτό του αγώνα, με την Ατλάντα να έχει πάρει το προβάδισμα στο σκορ (2-3) από το 65’ με γκολ του Γιακουμάκη, αλλά στο τελευταίο λεπτό η μπάλα στρώθηκε στα πόδια του Κούτσια που με δυνατό μονοκόμματο σουτ την έστειλε στα δίχτυα γράφοντας το τελικό 3-3.

Μετά από 7 συμμετοχές, τις 6 ερχόμενος από τον πάγκο ως αλλαγή και μόλις μία ως βασικός, ο 19χρονος Έλληνας επιθετικός κατάφερε να πετύχει το πρώτο του γκολ στο MLS και να το πανηγυρίσει έξαλλα

«Είμαι πολύ χαρούμενος για το πρώτο μου γκολ στο MLS. Θέλω να συνεχίσω έτσι, να δουλεύω σκληρά για να βελτιώσω κάποιες λεπτομέρειες στο παιχνίδι μου. Αύριο είναι μια νέα ημέρα. Με περιμένει προπόνηση και σκληρή δουλειά. Συνεχίζουμε…», ανέφερε στο μήνυμά του προς τους φίλους της ομάδας του Σικάγο μέσα από τον αγωνιστικό χώρο του «Soldier Field» ο Έλληνας επιθετικός.