Μεγάλη μέρα για τον Ουεντραόγκο και την Μπουρκίνα Φάσο!

Η Μπουρκίνα Φάσο, μια από τις φτωχότερες χώρες του πλανήτη, ετοιμάζεται για τον αποψινό προημιτελικό του Κυπέλλου Εθνών Αφρικής κόντρα στην Τυνησία, με τον ΠΑΟΚ να έχει παρουσία στην συγκεκριμένη διοργάνωση με τον Ισμαϊλα Ουεντραόγκο.

Η σέντρα του δεύτερου χρονικά προημιτελικού είναι προγραμματισμένη για τις 21:00, με την αναμέτρηση να διεξάγεται στο γήπεδο “Rue du Monseigneur Yves Plumey” της πόλης Γκαρούα του Καμερούν.

Να θυμίσουμε ότι η Μπουρκίνα Φάσο απέκλεισε στον προηγούμενο γύρο τη Γκαμπόν στα πέναλτι, με τον Ουεντραόγκο να ευστοχεί στο τελευταίο πέναλτι που χάρισε την πρόκριση στην εθνική ομάδα της χώρας του.

Ο 22χρονος χαφ της αναπτυξιακής ομάδας του ΠΑΟΚ μέχρι τώρα έχει αγωνιστεί 21 λεπτά στη νίκη επί του Πράσινου Ακρωτηρίου με 1-0, 27 λεπτά στην ισοπαλία με την Αιθιοπία (1-1) και 6 λεπτά στο ματς με την Γκαμπόν (8-7 πεν.).