World

Κάηκε το Μπουένος Άιρες στη φιέστα των Παγκόσμιων Πρωταθλητών! (videos)

Η Αργεντινή έκανε τη φιέστα που χρώσταγε στους φιλάθλους της μετά την κατάκτηση του Μουντιάλ πριν τρεις μήνες στα γήπεδα του Κατάρ και στο κατάμεστο «Μονουμεντάλ» νίκησε τον Παναμά 2-0 στη φιλική αναμέτρηση που ακολούθησε και στην οποία ο Λιονέλ Μέσι έφτασε τα 800 γκολ στην καριέρα του, γράφοντας ιστορία.

Το estadio Monumental στο Μπουένος Άιρες ήταν κατάμεστο πέντε ώρες πριν από την έναρξη της φιλικής αναμέτρησης των Παγκόσμιων Πρωταθλητών κόντρα στον Παναμά.

Η «αλμπισελέστε» δυσκολεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο, με τον Μέσι να έχει δοκάρι σε απευθείας εκτέλεση φάουλ, αλλά τελικά έφτασε στη νίκη με το πρώτο γκολ με τη φανέλα της εθνικής ομάδας του Αλμάδα και το γκολ-φάουλ του αρχηγού της στο 89ο λεπτό.