H μυθική ανατροπή της Τσέλσι στο 4-3 επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με δύο γκολ στο 90+10′ και στο 90+11′ (vids)

H Τσέλσι θριάμβευσε με 4-3 της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κάνοντας μια μυθική ανατροπή στην… ανατροπή, με δύο γκολ του Πάλμερ στο δέκατο και εντέκατο λεπτό των καθυστερήσεων αντίστοιχα.

Οι «μπλε» του Λονδίνου βρέθηκαν να προηγούνται 2-0 από το πρώτο 20λεπτο με τα γκολ των Γκάλαχερ και Πάλμερ (πέναλτι), οι «κόκκινοι διάβολοι» ισοφάρισαν πριν βγει το πρώτο μέρος με τους Γκαρνάτσο και Φερνάντες και έκαναν την ανατροπή στο 67′ με τον Αργεντινό, για να έρθει στις καθυστερήσεις η απόλυτη ανατροπή που όμοιά της δεν έχει ξανασυμβεί στο Νησί.

Και αυτό γιατί οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι στο 90+7′ (ανατροπή του Μαντουέκε από τον Νταλότ) και το μετέτρεψαν σε γκολ στο 90+10′ με τον Πάλμερ, με τον Άγγλο μεσοεπιθετικό να μην αρκείται όμως στην ισοφάριση αλλά να υπογράφει το 4-3 στο 90+11′ μέσα σε αποθέωση, με σουτ εντός περιοχής όπου η μπάλα κόντραρε στο σώμα του Μακτόμινεϊ.