![](https://skgsports.gr/wp-content/uploads/2024/01/417106045_766598188825529_7018619374078938204_n.jpg)
Ο Γιάσμιν Κούρτιτς επέστρεψε και με τη… βούλα στην Ιταλία, αυτή τη φορά για λογαριασμό της Σουντιρόλ.
Ο πρώην χαφ του ΠΑΟΚ, θα αγωνίζεται στη Serie B μέχρι και το τέλος της τρέχουσας σεζόν με τα χρώματα της Σουντιρόλ. Ο 34χρονος Σλοβένος μέσος αγωνιζόταν μέχρι πρότινος στη Ρουμανία, με τη φανέλα της Κραϊόβα και πλέον είναι έτοιμος να βρεθεί ξανά σε γνώριμα εδάφη για εκείνον.
Κάπως έτσι, η Σουντιρόλ θα γίνει η 9η ιταλική ομάδα στην οποία θα αγωνιστεί ο Κούρτιτς μετά τις Παλέρμο, Βαρέζε, Σασουόλο, Τορίνο, Φιορεντίνα, ΣΠΑΛ, Αταλάντα και Πάρμα.
Σχετικα θεματαSerie BΓιάσμιν ΚούρτιτςΙταλίαΜεταγραφέςΠΑΟΚΠοδόσφαιρο
![](https://skgsports.gr/wp-content/uploads/2021/12/skg_sports_logo_final_blue_250_50.png)