Επιστροφή με γκολ για τον Τζίμα! (vid)

Ο Στέφανος Τζίμας επέστρεψε ανανεωμένος και με γκολ στην ενδεκάδα της Νυρεμβέργης. Ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στην εντός έδρας αναμέτρηση κόντρα στην Μίνστερ, που είχε δραματική εξέλιξη και βρήκε νικήτρια τη Νυρεμβέργη με 3-2.

Έχοντας εκτίσει την ποινή των δύο αγωνιστικών λόγω της αποβολής του στο παιχνίδι με την Ουλμ, ο Έλληνας επιθετικός, που αγωνίζεται ως δανεικός από τον ΠΑΟΚ, όχι μόνο πήρε φανέλα βασικού από τον Μίροσλαβ Κλόζε αλλά πέτυχε στο 8ο λεπτό το 1-0 για την ομάδα του, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στο 16΄ με τον Φρένκερτ και να μπαίνουν μπροστά στο σκορ (1-2) λίγο πριν από το τέλος του ημιχρόνου με γκολ του Παετόβ.

Η Νυρεμβέργη ισοφάρισε με τον Γιάντερ στο 52′ και πήρε εκ νέου το προβάδισμα με γκολ του Καραφιάτ στο 78ο λεπτό.