![](https://skgsports.gr/wp-content/uploads/2024/01/6075645.jpg)
Αρκετοί νεαροί έπεσαν στο Θερμαϊκό για να πιάσουν τον Τίμιο Σταυρό κατά τον Αγιασμό των Υδάτων ανήμερα των Θεοφανίων.
Ο Στέργιος Παγωνίδης ήταν ο νεαρός που έπιασε τον Τίμιο Σταυρό κατά τη διάρκεια του καθαγιασμού των υδάτων στον Θερμαϊκό Κόλπο.
Ο 21χρονος φοιτητής στο Μαθηματικό του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης και αθλητής του πόλο δήλωσε στις κάμερες: «Είναι μεγάλη ευλογία να πιάνει τον Σταυρό».
Στη συνέχεια αφιέρωσε την επιτυχία του στην οικογένειά του και στην κοπέλα του, ενώ δεν ξέχασε και τον ΠΑΟΚ στο μήνυμα που έστειλε: «Πάνω από όλα υγεία και ειρήνη και ο ΠΑΟΚ να πάρει το Conference»!
![](https://skgsports.gr/wp-content/uploads/2021/12/skg_sports_logo_final_blue_250_50.png)