Gossip

«Ο Μανούχος μετρήθηκε, προφανώς με… μεζούρα, και κρίθηκε ανεπαρκής!»

Ο Ευάγγελος Μανούχος που προκάλεσε θύελλα αντιδράσεων με τη… μεζούρα και την απόφαση να μην ξεκινήσει τελικά το παιχνίδι ανάμεσα στον Ατρόμητο και την ΑΕΚ, βρέθηκε πάλι στο επίκεντρο, αυτή τη φορά για αγώνα που έγινε…

Συγκεκριμένα η ΠΑΕ Ιωνικός εξέφρασε, μέσω ανακοίνωσης, έντονα παράπονα από τη διαιτησία του στη χθεσινή (11/2) αναμέτρηση (0-0) με τον ΠΑΣ στα Γιάννενα, για την 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Πιο αναλυτικά:

«Ο κύριος Μανούχος μετρήθηκε, προφανώς με… μεζούρα, και κρίθηκε ανεπαρκής!

Διότι δεν είναι δυνατόν να έχει αυτή την αντιμετώπιση προς την ομάδας μας ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο με επαναλαμβανόμενα “λάθη”, σε ένα τόσο κρίσιμο παιχνίδι.

Ξεκίνησε από την ανύπαρκτη πρώτη κίτρινη κάρτα στον Ρομαό, όπου μέχρι και ο σπίκερ του συνδρομητικού καναλιού προσπαθούσε να καταλάβει γιατί την αντίκρισε ο ποδοσφαιριστής μας, σε μια φάση που δεν είχε δοθεί καν φάουλ, αλλά… πλάγιο υπέρ μας και λίγα λεπτά αργότερα τον απέβαλε. Φυσικά, ο Ιωνικός χάνει έναν σημαντικότατο ποδοσφαιριστή του στο επόμενο ματς με τον Παναιτωλικό από την απόφαση αυτή!

Συνεχίστηκε με τα συνεχόμενα φάουλ στο δεύτερο μισό του γηπέδου, βάζοντας την ομάδα μας μέσα στην περιοχή της και υπό πίεση από τον αντίπαλο.

Ολοκληρώθηκε με αποκορύφωμα το υποτιθέμενο φάουλ του Ρουμπουλάκου στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων όπου ο ποδοσφαιριστής μας διώχνει με το πόδι του καθαρά την μπάλα. Και από την εκτέλεση του, η αντίπαλη ομάδα έχει δοκάρι στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων. Με τα έξτρα λεπτά που είχαν υποδειχθεί να είναι τρία, αλλά χωρίς προφανή λόγο να κρατούνται δύο επιπλέον!

Η ζημιά έγινε, για ακόμη ένα παιχνίδι της ομάδας μας. Διότι δεν της επετράπη από τον διαιτητή Μανούχο να διεκδικήσει τους τρεις βαθμούς και παραλίγο να της στερήσει και τον έναν».