![](https://skgsports.gr/wp-content/uploads/2023/05/panthessaliko-volos.jpg)
Οι μάσκες έπεσαν! Ο Βόλος ανακοίνωσε ότι ξεκίνησαν οι εργασίες στο Πανθεσσαλικό για τις κάμερες και τα τουρνικέ, όπως προβλέπει ο νέος νόμος, αποδεικνύοντας όλο το πλάνο που είχε στηθεί προκειμένου να διεξαχθεί ο τελικός του Κυπέλλου σε άδειες εξέδρες, προκειμένου να γίνει ότι έγινε…
Αφού λοιπόν ο τελικός Κυπέλλου έγινε κεκλεισμένων των θυρών, ξεκίνησαν οι εργασίες εκσυγχρονισμού του Πανθεσσαλικού Σταδίου και το κόστος των 400.000 ευρώ το καλύπτει η ίδια η ΠΑΕ Βόλος, που μέχρι χτες ήταν άφαντη.
Αναλυτικά η ανακοίνωση:
«Η ΠΑΕ Βόλος γνωστοποιεί ότι έχουν ήδη ξεκινήσει οι εργασίες για τον εκσυγχρονισμό του Πανθεσσαλικού σταδίου σύμφωνα με τις αυστηρές προϋποθέσεις που θέτει ο νέος νόμος. Το συνολικό κόστος των εργασιών ανέρχεται στις 400.000 ευρώ και θα καλυφθεί εξ ολοκλήρου από την ΠΑΕ Βόλος».
![](https://skgsports.gr/wp-content/uploads/2021/12/skg_sports_logo_final_blue_250_50.png)