Ξέσπασμα Άρη με δύο γκολ σε ένα λεπτό και 2-1 τον Ολυμπιακό – Νταμπό, Καμάτσο τις εντυπώσεις!

Ο Άρης εκανε πρόβα ενδεκάδας για το ματς με την Γκόμελ για 60 λεπτά στο πρώτο του δυνατό φιλικό τεστ στην Ελλάδα, αλλά ταυτόχρονα νίκησε και 2-1 τον Ολυμπιακό στο «Κλεάνθης Βικελίδης» με ένα ξέσπασμα και δύο γκολ σε 60 δευτερόλεπτα!

Σκόρερ του Άρη ήταν οι Καμάτσο και Χατζηιωάννου στο 74′ και στο 75′, ενώ ο Ολυμπιακός μείωσε με τον Τικίνιο στο 80′.

Τα νέα μεταγραφικά αποκτήματα του Άρη έκαναν ελπιδοφόρα εμφάνιση αν και είναι εμφανές ότι ο Άρης χρειάζεται αρκετή δουλειά και θέλει με καθε τρόπο την πρόκριση για να κερδίσει χρόνο.

Οι συνθέσεις:

ΑΡΗΣ (Χερμάν Μπούργος): Κουέστα, Εμπακατά (61’ Οντουμπάτζο), Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Πίρσμαν (61’ Μαζικού), Ντουκουρέ (81’ Σγούρος), Πάπε Σέικ Ντιόπ (54’ Νταμπό), Μαντσίνι, Ιτούρμπε (61’ Καμάτσο), Πάλμα (61’ Χατζηιωάννου), Γκρέι (61’ Ματέο Γκαρσία)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Πέδρο Μαρτίνς): Τζολάκης, Κίτσος (46’ Άβιλα), Ανδρούτσος, Μπα, Μανωλάς (75’ Παπαδόπουλος), Μπουχαλάκης (68’ Κούντε), Εμβιλά, Καρβάλιο, Ραντζέλοβιτς (67’ Χασάν), Καμαρά, Τικίνιο.