![](https://skgsports.gr/wp-content/uploads/2024/06/zamora2.jpg)
Οι περισσότεροι ποδοσφαιριστές του Αρη απολαμβάνουν τις διακοπές τους και θα έχουν αρκετό χρόνο στη διάθεσή τους, όχι όμως και ο Λίντσεϊ Ρόουζ, που μετά από τον Αλβαρο Σαμόρα, που τρέχει με την Κόστα Ρίκα, έχει διεθνείς υποχρεώσεις.
Ο Γαλλοθρεμένος στόπερ βρίσκεται στον Μαυρίκιο και προετοιμάζεται με την εθνική ομάδα της χώρας του για το παιχνίδι των προκριματικών του Μουντιάλ κόντρα στη στην Σουαζιλάνδη. Μετά θα πάρει και ο Ρόουζ τον χρόνο του για να κάνει διακοπές και θα επιστρέψει στη Θεσσαλονίκη στις αρχές Ιουλίου.
Οσον αφορά τον Σαμόρα, για ένα ακόμη παιχνίδι της Κόστα Ρίκα ο μεσοεπιθετικός του Άρη ήταν βασικός. Η χώρα του νίκησε -0 τον Άγιο Χριστόφορο και Νέβις, για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου και ο 21χρονος έπαιξε 75 λεπτά. Επόμενο παιχνίδι είναι στις 10 του μήνα κόντρα στην Γρενάδα και πάλι για τα προκριματικά του Μουντιάλ.
Διεθνής είναι και ο Μπράμπετς, αλλά δεν κλήθηκε στο Euro.
![](https://skgsports.gr/wp-content/uploads/2021/12/skg_sports_logo_final_blue_250_50.png)