Superleague – play off: Η «μάχη» των Δικεφάλων» για τον τίτλο στο -6 ο Παναθηναϊκός, στο -8 ο Ολυμπιακός

Η μάχη για το πρωτάθλημα επέστρεψε και φούντωσε για τα καλά, με τους δύο «Δικέφαλους», ΑΕΚ και ΠΑΟΚ, να είναι οι κερδισμένοι της 2ης αγωνιστικής των Play Off.

Στη Νέα Φιλαδέλφεια με την ΑΕΚ βρήκε στο φινάλε το «χρυσό» γκολ της νίκης με τον Ελίασον στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Σε ένα παιχνίδι με πολλές φάσεις, ο Ολυμπιακός… φόρτσαρε να πάρει το ματς στο τελευταίο 10λεπτο και έχασε απίθανες ευκαιρίες κυρίως με τον Γιόβετιτς και τον Αθανασιάδη να φωνάζει παρών σε κάθε περίπτωση.

Ο ΠΑΟΚ για ακόμη μια φορά απέδειξε πως έχει πάρει τον… αέρα του Παναθηναϊκού στη Λεωφόρο. Στο πρώτο κατά χρονική σειρά ντέρμπι της 2ης αγωνιστικής ο Δικέφαλος του Βορρά πήρε τη μεγάλη νίκη με 3-2 και βλέπει ακόμη με πιο αισιόδοξη ματιά τη μάχη για την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Υπόθεση τεσσάρων λεπτών ήταν για τον Αρη το τρίποντο κόντρα στη Λαμία, την οποία νίκησε με 3-0 διπλασιάζοντας τις νίκες στην διαδικασία των play off!.