Σκοράρει πρώτος; Κερδίζει όλα τα παιχνίδια ο Άρης!

Το στατιστικό του Άρη μετά και τη νίκη επί του Ατρομήτου είναι απίστευτο… Η ομάδα του Χερμάν Μπούργος πλέον, μετράει 11 νίκες σε 11 παιχνίδια, που κατάφερε βρεθεί μπροστά στο σκορ. Νίκησε δηλαδή όλα τα ματς και χτες κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Ντάνιελ Μαντσίνι στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Οι έντεκα νίκες του Άρη έχουν έρθει κόντρα σε Παναθηναϊκό (1-0), Ατρόμητο (1-3), Λαμία (0-1), Παναιτωλικό (5-1), Βόλο (1-2), ΠΑΟΚ (0-1), Αστέρα Τρίπολης (1-0), Ιωνικό (1-0), Παναιτωλικό (0-2), ΑΕΚ (2-1) και  Ατρόμητο (3-0).

Αν κανείς προσθέσει και τους αγώνες σε Κύπελλο και Ευρώπη, ο Άρης φτάνει το εντυπωσιακό 14Χ14. Στο Κύπελλο νίκησε τον ΟΦΗ με 3-1 και 0-2. Στην Ευρώπη σκόραρε πρώτος στο παιχνίδι με την Αστάνα στο Κλεάνθης Βικελίδης και νίκησε 2-1, αν και αποκλείστηκε.