![](https://skgsports.gr/wp-content/uploads/2024/05/aris-omada-1.jpg)
Σε απολογία κλήθηκε η ΠΑΕ Αρης από την Πειθαρχική Επιτροπή της ΕΠΟ για την μη παραλαβή των μεταλλίων του τελικού του Κυπέλλου Ελλάδος, κατά τη διπάρκεια της απονομής.
Η ΕΠΟ κάλεσε όλα την ομάδα του Αρη, παρά το γεγονός πως η κιτρινόμαυρη ΠΑΕ ξεκαθαρίζει πως ποτέ κανείς από την Ομοσπονδία δεν κάλεσε την ομάδα, αλλά και ποτέ δεν ακούστηκε κάτι από τα μεγάφωνα. Μάλιστα το μέλος της εκτελεστικής επιτροπής της ΕΠΟ, Παναγιώτης Διακοφώτης επιβεβαίωσε πως δεν άκουσε να καλούνται τα μέλη της αποστολής του Αρη για να παραλάβουν τα μετάλλιά τους.
Πάντως όλη η ομάδα του Αρη απειλείται με δύο αγωνιστικές και υψηλό χρηματικό πρόστιμο, που αν επιβληθεί θα πρόκειται για σκάνδαλο των σκανδάλων.
Σε απολογία κλήθηκε και ο Θόδωρος Καρυπίδης, αλλά και ο Σουλεϊμάνοφ για τη λεκτική επίθεση στην διαιτητή Στεφανί Φραπάρ.
Παράλληλα και η ΔΕΑΒ κάλεσε σε ακρόαση Καρυπόδη και Σουλεϊμάνοφ:
Η κλήση της ΔΕΑΒ αναφέρει:
![](https://skgsports.gr/wp-content/uploads/2021/12/skg_sports_logo_final_blue_250_50.png)