![](https://skgsports.gr/wp-content/uploads/2023/08/toumba001.jpg)
Η συμπεριφορά των φιλάθλων του ΠΑΟΚ, με χρήση βεγγαλικών, λέιζερ, τη ρίψη αντικειμένων και υβριστικά πανό, στο παιχνίδι με την Μπεϊτάρ στην Τούμπα οδήγησε στην τιμωρία του από την UEFA.
Η ασπρόμαυρη ΠΑΕ τιμωρήθηκε με πρόστιμο 60.000 ευρώ για όσα καταγράφηκαν από τον διαιτητή και τον παρατηρητή και το κυριότερο που αναγράφεται στην απόφαση της αρμόδιας επιτροπής είναι η απειλή για τη διεξαγωγή ενός αγώνα με κλειστή τη Θύρα 4 ωστόσο αυτό το σκέλος της έχει ανασταλτικό χαρακτήρα για δύο χρόνια.
Έτσι, λοιπόν, εάν μέσα σε αυτό το διάστημα επαναληφθούν ανάλογα έκτροπα, τότε ο ΠΑΟΚ θα είναι υπότροπος, με αποτέλεσμα να υπάρξει κίνδυνος μερικού κλεισίματος του γηπέδου.
![](https://skgsports.gr/wp-content/uploads/2021/12/skg_sports_logo_final_blue_250_50.png)