ΠΑΟΚ: «One man show» του Στέφανου Τζίμα με δύο γκολ και δύο ασίστ!

Ο Ηρακλής Λάρισας προηγήθηκε με 1-0 του ΠΑΟΚ Β’, έπαιζε για την παραμονή του στην κατηγορία, όμως υπολόγιζε χωρίς τον… Στέφανο Τζίμα. Με την έναρξη του β’ μέρους το «παιδί-θαύμα» του «Δικεφάλου» πέρασε στο ματς και… διέλυσε την άμυνα των γηπεδούχων!

Με δύο γκολ και δύο ασίστ μέσα σε 45 λεπτά πήρε απ’ το χέρι την ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία και την οδήγησε στη νίκη με σκορ 4-1, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Super League 2.

Το σόου του Στέφανου Τζίμα ξεκίνησε με την ασίστ στον Χατζηστραβό για την ισοφάριση (1-1) στο 53ο λεπτό και δέκα λεπτά αργότερα με ατομική ενέργεια έδωσε το προβάδισμα στον ΠΑΟΚ (1-2).

Η δεύτερη ασίστ του 17χρονου επιθετικού έδωσε τη δυνατότητα στον Σπυράκο να γράψει το 1-3 στο 76’ και τρία λεπτά πριν από τη λήξη με το δεύτερο προσωπικό γκολ ο Τζίμας διαμόρφωσε το τελικό (1-4) αποτέλεσμα.

Με αυτή τη νίκη, ο ΠΑΟΚ Β’ ανέβηκε στην 3η θέση της βαθμολογίας, με 35 βαθμούς σε 20 αγώνες, ενώ ο Ηρακλής Λάρισας παρέμεινε στην ζώνη του υποβιβασμού με 17 βαθμούς σε 19 αγώνες.

Οι συνθέσεις:

Ηρακλής Λάρισας: Φαρμάκης, Γιαννίτσης, Χατζής, Γκαλίτσιος (85′ Μπάμης), Λίταινας, Μπόσιο (73΄ Τασιούλης), Γκουγκούδης, Καμπέρης, Λούκας Γκαρσία  (88′ Ζαφείρης), Κέρι, Κάσας (85′ Συρεγγέλας).

ΠΑΟΚ Β’: Μπαλωμένος, Τσαούσης, Μελετίδης, Κωττάς, Παναγιώτου, Νινούα (62΄ Γρόσδης), Ουεντραόγκο (46΄ Χατζηστραβός), Δαρέλας, Σπυράκος (86΄ Κουλούρης), Πανίδης (46΄ Κιτσάκης), Γκορντεζιάνι (46΄ Τζίμας).