Football

Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ 1-2: Παλικαρίσιο «διπλό» της Κ19 με Γκιτέρσο στο 88’ (photostory)

Σπουδαίο «διπλό» στην Αθήνα πήρε η Κ19 του ΠΑΟΚ, η οποία κέρδισε 2-1 τον Ολυμπιακό για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

Η ομάδα του Πέτρου Τσιαπακίδη προηγήθηκε στο 22′ με το πλασέ του Καλαϊτσίδη, μετά από την ωραία ατομική ενέργεια και το γύρισμα του Καλογήρου.

Ισοφάρισαν οι γηπεδούχοι στο 72′, αλλά στο 88ο λεπτό με υπέροχο γκολ του Γκιτέρσου, από την ασίστ του Βρύζα, ο ΠΑΟΚ έφυγε με τη νίκη από του Ρέντη, κρατώντας το σκορ και στα οκτώ λεπτά των καθυστερήσεων, χάνοντας μάλιστα και ευκαιρίες για να πετύχει τρίτο γκολ.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Νικολακούλης, Φίλων (78′ Κούπενος), Δεληγιάννης (78′ Πολυκράτης), Καστίδης, Πασαχίδης, Αλμασίδης, Τσομπάνης (62′ Παπαγεωργίου), Καλαϊτσίδης (78′ Βρύζας), Γκιτέρσος, Καλόγηρος, Μπάμπουρας (68′ Χατσίδης).