O Μακεδονικός πανηγυρίζει την επιστροφή στη Superleague 2 (vid)

Τριάντα δύο χρόνια μετά την τελευταία του παρουσία στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής κατηγορίας, ο Μακεδονικός επιστρέφει στη δεύτερη επαγγελματική κατηγορία, μετά το βαθμό χρυσάφι που πήρε εκτός έδρας απέναντι στον ΠΑΟ Ρουφ (2-2) στο πλαίσιο της έβδομης και τελευταίας αγωνιστικής των μπαράζ.

Η ομάδα του Γιώργου Αμανατίδη έκλεισε με τον καλύτερο τρόπο το φετινό μαραθώνιο και πανηγυρίζει την άνοδο στη Superleague 2.

Οι «πράσινοι» προηγήθηκαν στο 18ο λεπτό με τον Γαρύφαλλο (0-1), οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Νιτσάκη (38΄) σε 1-1 για να έρθει ο Γαρύφαλλος με το δεύτερο προσωπικό γκολ στο 83’ να δώσει εκ νέου το προβάδισμα (1-2) στον Μακεδονικό.

Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι στα τελευταία λεπτά ήταν να ισοφαρίσουν σε 2-2 με τον Φιλιμέγκα στο 90΄.