![](https://skgsports.gr/wp-content/uploads/2024/04/4156545.jpg)
Ο Γερμανός, Ντάνιελ Ζίμπερτ θα σφυρίξει στο πρώτο ματς του ΠΑΟΚ με την Κλαμπ Μπριζ, που θα διεξαχθεί στο Βέλγιο (11/4, 22:00), για την προημιτελική φάση του Europa Conference League.
Ο Γερμανός Elite διαιτητής, θα έχει βοηθούς τους συμπατριώτες του Γιαν Ζαιντέλ και Ράφαελ Φόλτιν. Τέταρτος θα είναι ο Σβεν Γιαμπλόνσκι και στο VAR ο Μάρκο Φριτς, με τον Σέρεν Στορκς.
O ΠΑΟΚ έχει βρει τον 39χρονο ρέφερι τρεις φορές στο δρόμο του. Η τελευταία, ήταν στα τέλη του Φλεβάρη, στη ρεβάνς του Κυπέλλου με τον Παναθηναϊκό, όταν κρίθηκε η πρόκριση στα πέναλτι, ενώ είχε οριστεί και πέρυσι στο 1-2 του “τριφυλλιού” στην Τούμπα στα πλέι οφ και στο διπλό (1-2) του «Δικεφάλου» στη Γάνδη στο Europa Conference League τη σεζόν 2021/22.
![](https://skgsports.gr/wp-content/uploads/2021/12/skg_sports_logo_final_blue_250_50.png)