![](https://skgsports.gr/wp-content/uploads/2024/01/lysandrou-slgr.jpeg)
Ο 44χρονος νομικός Μηνάς Λυσάνδρου επιστρέφει στην προεδρία της Super League με ψήφους 13-1, καθώς τον καταψήφισε μόνον ο Ολυμπιακός. Οπως ανακοίνωσε η Λίγκα:
«Κατά τις σημερινές αρχαιρεσίες, πρόεδρος του Διοικητικού Συμβουλίου της Super League εξελέγη κατά πλειοψηφία ο κ. Μηνάς Λυσάνδρου, Α’ Αντιπρόεδρος & Διευθύνων Σύμβουλος της ΠΑΕ ΟΦΗ».
Υπέρ του Λυσάνδρου ψήφισε και η ΕΠΟ, ενώ ο Βόλος απείχε από τη διαδικασία εκλογής νέου προέδρου μετά την παραίτηση Μαρινάκη.
Σχετικα θεματαSUPER LEAGUEαρχαιρεσίεςΜΗΝΑΣ ΛΥΣΑΝΔΡΟΥΠρόεδρος
![](https://skgsports.gr/wp-content/uploads/2021/12/skg_sports_logo_final_blue_250_50.png)