Λύθηκε τυπικά το συμβόλαιο του Μάντζιου – Τον ευχαρίστησε η ΠΑΕ Άρης

Η ΠΑΕ Άρης αποχαιρέτησε έστω και με καθυστέρηση τον Άκη Μάντζιο, καθώς λύθηκε σήμερα και τυυπικά η συνεργασία των δύο πλευρών, αφού ρυθμίστηκαν διαδικαστικές λεπτομέρειες του συμβολαίου του.

«Coach σε ευχαριστούμε για όλα», έγραψε η ΠΑΕ Άρης για τον έμπειρο προπονητής, που σε 66 αγώνες στον πάγκο του Άρη είχε 30 νίκες, 17 ισοπαλίες και 19 ήττες με 71-53 γκολ.

Ο Άκης Μάντζιος μπήκε στην κορυφαία 10άδα προπονητών του Άρη σε νίκες και έγινε ο δεύτερος προπονητής στην ιστορία του Άρη σε νίκες μέσα σε μια σεζόν πίσω από τον Αποστόλ Τσατσέφσκι από την περίοδο 1978-’79.

Με τις 8 εκτός έδρας νίκες σε μια αγωνιστική περίοδο έσπασε το ρεκόρ που κατείχε ο Ντούσαν Μπάγεβιτς, πριν παραδώσει στον Αργεντινό Χερμάν Μπούργος.