Ισοπαλία θρίλερ στο Βικελίδης! 3-3 ο Αρης με την ΑΕΚ, την κατέβασε από την κορυφή!

Σε ένα τρομερό ματς, με δύο ανατροπές, με αλλαγή ρυθμού και συναρπαστικές φάσεις, με ένταση, νεύρα και τρία πέναλτι, από τα οποία τελικά δόθηκαν τα δύο, ο Αρης έβγαλε απίστευτο χαρακτήρα και αναδείχτηκε ισόπαλος 3-3 με την ΑΕΚ με γκολ του Λόρεν Μορόν από την άσπρη βούλα στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων!

Ο Αρης βρέθηκε πίσω στο σκορ από ένα πέναλτι του Αμραμπατ που αμφισβήτησε έντονα, πέρασε μπροστά 2-1 με γκολ των Φετφατζίδη και Σαβέριο, βρέθηκε ξανά πίσω με 2-3 και ισοφάρισε στις καθυστερήσεις!

Γκολ: 15′ πεν. Άμραμπατ (ΑΕΚ), 43′ Φετφατζίδης (Άρης), 49′ Σαβέριο (Άρης), 54′ Βίντα (ΑΕΚ), 67′ Πόνσε (ΑΕΚ), 90’+7 πεν. Μορόν (Άρης)

Κίτρινες κάρτες: Μοντόγια, Ζουλ, Βέλεθ – Λιούμπισιτς, Τσούμπερ, Σιμάνσκι

Κόκκινες κάρτες: –

ΑΡΗΣ (Άκης Μάντζιος): Κουέστα, Φατόρε, Φαμπιάνο (46′ Ρόουζ), Μπράμπετς, Μοντόγια, Ζουλ (68′ Βέλεθ), Βερστράτε, Φετφατζίδης (68′ Ρουπ), Σαβέριο, Παναγίδης (82′ Σουλεϊμάνοφ), Ανσαριφάρντ (46′ Μορόν).

ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα): Στάνκοβιτς, Ρότα, Βίντα, Κάλενς, Χατζισαφί, Γιόνσον, Λιούμπισιτς (63′ Πινέδα), Ελίασον (73′ Σιμάνσκι), Άμραμπατ (63′ Πιζάρο), Μάνταλος (63′ Τσούμπερ), Πόνσε (73′ Αραούχο).