Η Βέροια το άξιζε, το πάλεψε, αλλά η Λαμία έμεινε στη Superleague

Σ’ ένα δραματικό ματς η Λαμία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τη Βέροια στο δεύτερο μπαράζ ανόδου-παραμονής, με την ομάδα της Φθιώτιδας να είναι αυτή διατηρήθηκε στη μεγάλη κατηγορία.

Η Βέροια, μετά τη νίκη της Λαμίας στο πρώτο αγώνα με 2-1, μπήκε στο γήπεδο αποφασισμένη να τα δώσει όλα για την άνοδο στη Superleague.

Η ομάδα του Παύλου Δερμιτζάκη ήταν ανώτερη και πάλι και αυτή που άνοιξε το σκορ στο 27ο λεπτό όταν ο Κάτσε εκτέλεσε το κόρνερ, ο Γιακουμάκης «νίκησε» τον Σιμόν και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σαράνοφ.

Η Βέροια άγγιζε την ανατροπή και την άνοδο στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους όταν Φοφανά πλάσαρε άουτ από πλεονεκτική θέση μετά από ατομική ενέργεια του Γαβρηιλίδη.

Το ποδόσφαιρο «τιμωρεί» και στο 78ο λεπτό ο Μπεχαράνο μ’ ένα εξαιρετικό «βολέ» στην κίνηση, μετά από απομάκρυνση του Παπαδόπουλου, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και ισοφάρισε σε 1-1, ένα σκορ που χάρισε την παραμονή στη Λαμία.