Η Σάμροκ Ρόβερς στο δρόμο του ΠΑΟΚ – Δείτε τα γκολ της ανατροπής των Ιρλανδών (videos)

SHAMROCK - ΣΑΜΡΟΚ

ΠΑΟΚ… περίμενε να μάθει τον αντίπαλό του στα Play Off του Europa League. Στο match-ball του για είσοδο στο League Phase της δεύτερης τη τάξει ευρωπαϊκής διοργάνωσης, ο Δικέφαλος του Βορρά θα βρει μπροστά του τη Σάμροκ Ρόβερς από την Ιρλανδία.

Οι Ιρλανδοί έκαναν την ανατροπή κόντρα στην Τσέλιε και με νίκη 3-1 στην παράταση άφησαν πίσω τους την ήττα με 1-0 στο πρώτο ματς για να κλείσουν ραντεβού με την ομάδα του Λουτσέσκου.

Όλα έγιναν μέσα σε τέσσερα λεπτά στο φινάλε του πρώτου μέρος. Αρχικά, ο Βατς με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 1-0 στο 37ο λεπτό.

Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Φαρούτζα  με δυνατό σουτ εκτός μεγάλης περιοχής έδωσε στη Σάμροκ προβάδισμα δύο γκολ (2-0) και σκορ πρόκρισης.

Όμως, ο Κάρνιτσικ στο 83′ μείωσε σε 2-1 για την Τσέλιε και έστειλε το ματς στην παράταση. Εκεί, τη διαφορά έκανε ο Μπούρκεϊ ο οποίος στο 96′ χάρισε την πρόκριση στην ομάδα του.