Η πύρινη Τούμπα θα δώσει την πρόκριση στον ΠΑΟΚ!

Η κολασμένη Τούμπα είναι γραφτό να χαρίσει στον ΠΑΟΚ μια ιστορική πρόκριση στους «4» του Europa Conference League. Ο Δικέφαλος ηττήθηκε με σκορ 2-1 στο Βελοντρόμ από την Μαρσέιγ, όμως το γκολ του Ελ Καντουρί στο 48′ του επιτρέπει να ονειρεύεται την πρόκριση στην επόμενη φάση και διατηρεί ζωντανές τις ελπίδες για μία επική βραδιά, που μπορεί να περάσει στην ιστορία.

Ο ΠΑΟΚ αιφνιδιάστηκε νωρίς από τον Ζέρσον στο 13′, δέχτηκε ένα καθοριστικό γκολ στο 45′ από το ασύλληπτο σουτ του Παγέτ, αλλά η γκολάρα του Ομάρ Ελ Καντουρί στο 48′ δύο λεπτά μετά την είσοδο του στη θέση του Τσιγγάρα, ίσως αποδειχθεί καθοριστική. Ο Πασχαλάκης έκανε εκπληκτικές επεμβάσεις στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ αποβλήθηκε ο Ζέρσον που χάνει τη ρεβάνς την προσεχή Πέμπτη.