![](https://skgsports.gr/wp-content/uploads/2022/05/b_b_cuesta.jpg)
Ο Αρης έκανε δύο νίκες και μία ισοπαλία στα τρία τελευταία παιχνίδια (ΠΑΣ Γιάννινα, Παναιτωλικό και Ατρόμητο) και ένας από τους ποδοσφαιριστές με μεγάλη συμμετοχή ήταν και ο Χουλιάν Κουέστα. Ο ισπανός τερματοφύλακας κράτησε το μηδέν και στα τρία παιχνίδια και ο Αρης κατάφερε να πετύχει το στόχο του.
Είναι γεγονός πως ο Κουέστα εμπνέει εμπιστοσύνη στους συμπαίκτες του, είναι σε εξαιρετική κατάσταση, ενώ στο Αγρίνιο, όπου ο Αρης αντιμετώπισε περισσότερη πίεση από τα τρία παιχνίδια, έκανε καταπληκτικές επεμβάσεις και ήταν από τους κορυφαίους της ομάδας του.
Ο Αρης θα χρειαστεί τον καλό Κουέστα μέχρι το τέλος της σεζόν, ενώ και ο ίδιος θέλει να διευρύνει το σερί χωρίς να δέχεται γκολ.
Σχετικα θεματαSUPER LEAGUEΑΡΗΣΠοδόσφαιροΧΟΥΛΙΑΝ ΚΟΥΕΣΤΑ
![](https://skgsports.gr/wp-content/uploads/2021/12/skg_sports_logo_final_blue_250_50.png)