Γκέλα ο Ολυμπιακός, φωνές για τη διαιτησία! Καμία έκπληξη…

Γκέλαρε ξανά ο Ολυμπιακός μένοντας στο 1-1 απέναντι στον Βόλο στο Καραϊσκάκη, μετά την ισοπαλία με τον Αστέρα Τρίπολης. Και ως συνήθως, μετά από κάθε γκέλα του Ολυμπιακού, η μεγαλύτερη ευθύνη ανήκει στη… διαιτησία. Καμία έκπληξη.

Οι «ερυθρόλευκοι» αδιαφορώντας για τη γιούχα από τον κόσμο στο ημίχρονο και με τον Βόλο να είναι μπροστά στο σκορ, με την γκολάρα από την ασίστ του Πάολο Φερνάντες και το τακουνάκι του Οζέγκοβιτς, είχαν λένε παράπονα από τη διαιτησία του Φωτιά, ζητώντας όχι ένα, αλλά τρία πέναλτι!

Φυσικά και δεν υπάρχει κανένα πέναλτι στις πτώσεις του Ρέαμπτσουκ και τη βουτιά του Παπασταθόπουλου.

Η αλήθεια, πάντως, είναι ότι ο Ολυμπιακός στάθηκε άτυχος. Μετά από ένα κακό πρώτο ημίχρονο είχε ευκαιρίες και δύο δοκάρια στο δεύτερο μέρος και μια απίθανη χαμένη ευκαιρία του Ντε λα Φουέντε στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων/ Μόνος απέναντι σε… 7,5 μέτρα εστία και ο Αμερικάνος κατάφερε να σημαδέψει το δοκάρι από τη μικρή περιοχή.

Άλλη μια οδυνηρή απώλεια βαθμών για τους πρωταθλητές και… ο ανήφορος συνεχίζεται!