![](https://skgsports.gr/wp-content/uploads/2024/02/ira-prop.jpg)
Με την προπόνηση που πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις της Μίκρας, ολοκληρώθηκε η προετοιμασία του Ηρακλή για τον αυριανό αγώνα στη Δράμα, κόντρα στον Καμπανιακό, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Superleague 2.
Μοναδικός στόχος για τον Γηραιό είναι η νίκη και η κατάκτηση των τριών βαθμών, διευρύνοντας έτσι το σερί για 3 συνεχόμενους αγώνες.
Όσον αφορά το πρόγραμμα της σημερινής προπόνησης, περιελάμβανε προθέρμανση, ενεργοποίηση, αγωνιστικό παιχνίδι κατοχής, τελειώματα φάσεων και χτυπήματα φάουλ και κόρνερ τόσο σε θέση άμυνας όσο και επίθεσης.
Ο προπονητής Περικλής Αμανατίδης επέλεξε 23 ποδοσφαιριστές, με τον τιμωρημένο λόγω καρτών Γκμπενιόν να χάνει τον αυριανό αγώνα.
Σχετικα θεματαSUPER LEAGUE 2ΗρακλήςΚαμπανιακόςΠοδόσφαιρο
![](https://skgsports.gr/wp-content/uploads/2021/12/skg_sports_logo_final_blue_250_50.png)