Ελσίνκι – Ίντερ Τούρκου 2-0: Στην κορυφή με τύχη και νίκη στο τέλος πριν τον ΠΑΟΚ (video)

Ο ΠΑΟΚ ταξιδεύει την Τρίτη (19/9) στο Ελσίνκι για το πρώτο παιχνίδι της φάσης των ομίλων του Europa Conference League και η αντίπαλός του στην πρεμιέρα, επικράτησε με 2-0 της Ιντερ Τούρκου.

Η Ελσίνκι παρέμεινε στην κορυφή του φινλανδικού πρωταθλήματος μετά από 23 αγωνιστικές με 47 βαθμούς έναντι 42 της Κουόπιο που έχει ματς λιγότερο.

Υπό το βλέμμα ανθρώπου του ΠΑΟΚ, που βρέθηκε στο γήπεδο και παρακολούθησε την αναμέτρηση, ήρθε προς το τέλος της αναμέτρησης για την Ελσίνκι, καθώς ο Μπαντέ έδωσε στο 72ο λεπτό άνοιξε το σκορ μ’ ένα τυχερό γκολ και στο 81ο λεπτό ο Ραντούλοβιτς «σφράγισε» την 13η νίκη στο φινλανδικό πρωτάθλημα.

Η σύνθεση της Ελσίνκι: Μενπά, Χάλμε, Ραϊτάλα (70΄ Μπαντέ), Ολιλα (82΄ Χαμαλάινεν), Λίνγκμαν, Κανελόπουλος (70΄ Παανάνεν), Κουασίβι-Μπενισάν, Χόστικα (46΄ Τανάκα), Ραντούλοβιτς, Ολουσάνια (76΄ Χετεμάι).