Αρης-ΑΕΚ 1-2: Εμφάνιση δύο ημιχρόνων, δεν έφτανε η τρομερή απόδοση του Χουτεσιώτη

O Αρης ηττηθηκε στο Κλεάνθης Βικελίδης με 2-1 με γκολ που πέτυχε στο 84′ ο Νορντίν Αμραμπάτ. Αυτή ήταν  τέταρτη διαδοχική ήττα για τον Αρη, που ήταν εξαιρετικός στο πρώτο ημίχρονο, έχασε κλασικές ευκαιρίες και προηγήθηκε με γκολ του Μορόν στο 36′, αλλά ήταν κακός στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Σιντιμπέ ισοφάρισε στο 49′ και ο Αμραμπατ έδωσε τη νίκη στην ΑΕΚ, παρά την συγκλονιστική εμφάνιση του Λευτέρη Χουτεσιώτη, που πήρε την θέση του ασθενή Κουέστα και έκανε τρομερές αποκρούσεις.

Ο διαιτητής Βεργέτης (Αρκαδίας) έδειξε κίτρινη κάρτα στους Μοντόγια, Βερστράτε, Φατόρε, Σιμάνσκι, Ρόουζ, Άμραμπατ, Ανσαριφάρντ.

ΑΡΗΣ: Χουτεσιώτης, Μοντόγια, Ρόουζ (90′ Δεληζήσης), Μπράμπετς, Φατόρε, Βερστράτε (46′ Τζούρασεκ), Νταρίντα (76′ Ζουλ), Γκαρθία (64′ Φετφατζίδης), Σαμόρα, Παναγίδης, Μορόν (76′ Ανσαριφάρντ).

ΑΕΚ: Αθανασιάδης, Χατζισαφί, Κάλενς, Βίντα, Σιντιμπέ, Σιμάνσκι (71′ Αραούχο), Γιόνσον, Άμραμπατ (85′ Γαλανόπουλος), Ελίασον (70′ Πινέδα), Τσούμπερ, Πόνσε.