Το ντεμπούτο του τρομερού Σταρκ στην Αγκυρα! «Θα το θυμούνται οι φίλοι του Αρη»

Το Eurocup αποθέωσε τον Τζόναθαν Σταρκ για το τρομερό ντεμπούτο στη διοργάνωση, καθώς σκόραρε 17 πόντους στα τελευταία 12 λεπτά της νίκης του Αρη στην Αγκυρα κόντρα στην Τουρκ Τέλεκομ.

“Ήταν το πρώτο παιχνίδι της καριέρας του Τζόναθαν Σταρκ στο Eurocup και φρόντισε να σιγουρέψει ότι θα είναι ένα ντεμπούτο που θα θυμούνται οι φίλοι του Αρη. Ο Σταρκ έκανε το βήμα μπροστά στα τέλη της τρίτης περιόδου, όταν η Τουρκ μείωσε στο 53-56. Σκόραρε κάτω από την μπάσκετ, εκτέλεσε ένα jump shoot, πρόσθεσε ένα τρίποντο και έδωσε στην ομάδα του οξυγόνο, με το σκορ στο 59-66 μετά από 30 λεπτά.

Ο Σταρκ συνέχιζε να σκοράρει, σημειώνοντας τους 17 από τους 19 πόντους στα τελευταία 12 λεπτά του αγώνα. Ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 5/6 δίποντα, 2/3 τρίποντα, 3/4 βολές, κερδίζοντας τέσσερα φάουλ και συγκεντρώνοντας 20 μονάδες στο σύστημα αξιολόγησης».