Πάρτι στο Παλέ και τρίποντη εκτέλεση! Αρης-Απόλλων 76-63

Ο Aρης Midea έκανε ποδαρικό με το δεξί στο Παλέ και πέτυχε την έβδομη νίκη του στη Stoiximan Basket League, κερδίζοντας 76-63 του Απόλλωνα Carna στο σχεδόν κατάμεστο «Nick Galis Hall», στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Γιάννη Καστρίτη δυσκολεύτηκε για ένα ημίχρονο, όμως ουσιαστικά «καθάρισε» το ματς στο τρίτο δεκάλεπτο, όπου δέχτηκε μόλις 10 πόντους και μετά άρχισε το πάρτι με την τρίποντη εκτέλεση και τον κόσμο να παραληρεί.

Ο Αρης είχε 11/25 τρίποντα και ο Απόλλωνας 2/22. Πλέον ο Αρης ετοιμάζεται για να παίξει στην Καρδίτσα που σάρωσε τον Προμηθέα με 100άρα(!)  στις 14 Ιανουαρίου.

ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τσαρούχα, Μαγκλογιάννης, Κατραχούρας

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-14, 35-31, 56-41, 76-63

ΑΡΗΣ (Καστρίτης): Τολιόπουλος 17 (1/2 δίποντα, 3/6 τρίποντα, 6/7 βολές), Μπλούμπεργκς 13 (3/4 τρίποντα, 4 ριμπάουντ), Χάρελ 5 (1 τρίποντο, 7 ριμπάουντ, 2 ασίστ), Μπάνκστον 2, Γκάλινατ 15 (3/5 δίποντα, 1/6 τρίποντα, 6/8 βολές, 5 ριμπάουντ), Σλαφτσάκης 4, Σταρκ 6 (1), Σανόγκο 9 (1), Μποχωρίδης 5 (1), Καζαμίας, Περσίδης

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΠΑΤΡΑΣ (Χριστόπουλος): Μπιμπς 9 (0/6 τρίποντα), Γκιουζέλης (0/6 σουτ), Βον 16 (4/5 δίποντα, 2/5 τρίποντα, 2/3 βολές), Σαλούστρος 2, Μπράουν 20 (9/10 δίποντα, 2/5 βολές, 7 ριμπάουντ), Μπλέιλοκ 2 (1/5 σουτ), Βησσαρίου, Όσμπορν 10 (1/4 δίποντα, 8/10 βολές, 8 ριμπάουντ), Καφέζας, Πέρκινς 4 (2/10 σουτ)