Μπακς – Ράπτορς 118-111: Triple-double ο μαγικός Αντετοκούνμπο με 100% ευστοχία! (video)

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ολοκλήρωσε τον αγώνα με τους Ράπτορς με triple-double και με 100% ευστοχία, οδηγώντας τους Μπακς στη νίκη (118-111) και ακόμη πιο κοντά στο καλύτερο ρεκόρ της κανονικής περιόδου και το απόλυτο πλεονέκτημα έδρας στα play-offs.

Τα «ελάφια» ανέβηκαν στο 51-22 (29-7 εντός και 22-13 εκτός έδρας), στο πρόγραμμα απομένουν 11 αγώνες, ανάμεσα στους οποίους και πολύ μεγάλα ματς με Σέλτικς και με Νάγκετς που τους καταδιώκουν.

Ο Γιάννης δεν εκβίασε προσπάθειες, ήταν δημιουργικός και είχε πολλούς σε καλή βραδιά. Τον Κρις Μίντλετον 20 (2/5 δίποντα, 5/8 τρίποντα, 1/2 βολές, 8 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 1 κλέψιμο, 1 μπλοκ), τον Μπόμπι Πόρτις 14 (2 τρίποντα, 9 ριμπάουντ) και τον Μπρουκ Λόπεζ (17 πόντοι, 5/5 δίποντα, 7/7 βολές, 4 ριμπάουντ σε 12 λεπτά στην τέταρτη περίοδο).

Ο Greek Freak πέτυχε το 33ο triple-double της καριέρας του και το τέταρτο τη φετινή σεζόν κλείνοντας την αναμέτρηση χωρίς να αστοχήσει σε καμία προσπάθεια του!