Έριξε 50άρα ο Αντετοκούνμπο! Μια ορχήστρα μόνος του!

Μετά από ένα ρεπό και την ήττα από τους Πόρτλαντ Μπλέιζερς, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο επέστρεψε αγριεμένος! Ο Greek Freak οδήγησε τους Μιλγουόκι Μπακς στη νίκη επί των Ιντιάνα Πέισερς με 128-119 κάνοντας εκπληκτικά πράγματα στο παρκέ!

Ο Γιάνναρος είχε 50 πόντους με τρομερή ευστοχία 15/18 δίποντα, 2/3 τρίποντα και 14/18 βολές, 14 ριμπάουντ, 4 ασίστ σε 36 λεπτά που αγωνίστηκε!

Το εντυπωσιακό είναι ότι δεν αγωνίστηκαν οι Τζορτζ Χιλ, Γουέσλι Μάθιους, Πατ Κόνατον, Μπρουκ Λόπεζ, ΝτιΆντρε Μπέμπρι, ενώ ο Γκρέισον Άλεν τραυματίστηκε στο ισχίο στην τρίτη περίοδο.

Επόμενος αγώνας για τους Μπακς και τελευταίος πρίν από το NBA All-Star Weekend 2022 είναι κόντρα στους Σίξερς στο Μιλγουόκι (ξημερώματα Παρασκευής στις 03:30).