![](https://skgsports.gr/wp-content/uploads/2024/06/GPOk6tdXcAEQ9fQ.jpeg)
Ο δεύτερος τελικός στο πρωτάθλημα Σερβίας μεταξύ της Παρτίζαν και του Ερυθρού Αστέρα υπήρξε επεισοδιακός. Με το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους και με την Παρτίζαν να προηγείται 57-45, οι φίλοι της ομάδας φώναξαν συνθήματα κατά του Νεμπόισα Τσόβιτς, προέδρου του Ερυθρού Αστέρα.
Και αμέσως μετά σε ένα τάιμ άουτ, με τους διαιτητές να έχουν κάνει συστάσεις, αντικείμενα έφυγαν προς τον πάγκο της ομάδας του Γιάννη Σφαιρόπουλου. Εκεί οι διαιτητές αποφάσισαν να διακόψουν τον αγώνα, ζητώντας μάλιστα και να αδειάσουν οι εξέδρες για να συνεχιστεί ο δεύτερος τελικός, με τους «ερυθρολεύκους» να προηγούνται 1-0 στη σειρά.
Изрежирани хаос се наставља! 🤡
Након бруталних вређања Жељка и Савића која су се толерисала, судије су наложиле да се хала испразни!
Режимска кучка и њена легенда 🐩 демонстрирају како они замишљају своју лигу… 🔴⚪️🤡🎪 #lazniklub pic.twitter.com/XF4xkHPGc5
— Partizan.net (@PartizanNet) June 5, 2024
H Παρτίζαν με ανακοίνωσή της κάνει λόγο για σκάνδαλο, καθώς όπως αρχικά είχε ειπωθεί από τους διαιτητές και τους ανθρώπους της Λίγκας ο αγώνας θα συνεχιζόταν εντός 24 ωρών.
Οι παίκτες της Παρτίζαν αποχώρησαν από το γήπεδο, ωστόσο οι διαιτητές και οι παίκτες του Ερυθρού Αστέρας μετά από μια ώρα επέστρεψαν στο παρκέ θέλοντας να συνεχιστεί ο τελικός.
«Ο Ερυθρός Αστέρας, οι διαιτητές και η ομοσπονδία θέλουν με αυτόν τον τρόπο να απονείμουν τον τίτλο της πρωταθλήτριας στον Ερυθρό Αστέρα και η KK Partizan Mozzart Bet δεν θέλει να συμμετάσχει σε ένα τέτοιο σκάνδαλο», αναφέρει σε σχετική ανακοίνωσή της.
Crvena zvezda, sudije i delegat na ovaj način žele da dodele titulu državnog prvaka Crvenoj zvezdi. KK Partizan Mozzart Bet u takvom skandalu ne želi da učestvuje.
🔗 https://t.co/FVphGUvCQV#KKPartizan #KLS pic.twitter.com/3BqXc9qGlt
— KK Partizan Mozzart Bet (@PartizanBC) June 5, 2024
![](https://skgsports.gr/wp-content/uploads/2021/12/skg_sports_logo_final_blue_250_50.png)