![ΜΑΝΤΖΙΟΣ](https://skgsports.gr/wp-content/uploads/2024/03/4174705.jpg)
Ο Αρης πέρασε νικηφόρα από τη Λεωφόρο κόντρα στον Παναθηναϊκό με το γκολ του Σαμόρα (0-1) και το έκανε με σχετική ευκολία, καθώς έχασε κλασικές ευκαιρίες να κλειδώσει νωρίτερα το αποτέλεσμα.
Ο Αρης που νίκησε φέτος μία ακόμα φορά φέτος στο Κλεάνθης Βικελίδης, μετράει τρία διπλά στη Λεωφόρο με τον Ακη Μάντζιο στον πάγκο του.
Η τελευταία ήταν η τρίτη εκτός έδρας νίκη επί του Παναθηναϊκού με τον 54χρονο τεχνικό στον πάγκο, ύστερα από τα διπλά στις 4 Οκτωβρίου 2020 (1- 0) και στις 18 Απριλίου 2021 (2-1).
Σχετικα θεματαΑΚΗΣ ΜΑΝΤΖΙΟΣΑΡΗΣΠαναθηναϊκόςΠοδόσφαιρο
![](https://skgsports.gr/wp-content/uploads/2021/12/skg_sports_logo_final_blue_250_50.png)