Backstage

«Τα… κατορθώματα του Μαρινάκη που κλωτσάει μπάλες και επιτίθεται σε διαιτητές» (video)

Το «Tifo Football», που υπάγεται στην πασίγνωστη βρετανική ιστοσελίδα «The Athletic», έφτιαξε ένα 8λεπτο βίντεο με τα φετινά «κατορθώματα» του Βαγγέλη Μαρινάκη τη φετινή σεζόν στον Ολυμπιακό.

Μέσα σε οκτώ λεπτά παρουσιάζονται περιστατικά με πρωταγωνιστή τον ιδιοκτήτη του Ολυμπιακού και των στενών συνεργατών του.

Υπάρχει αναφορά στα όσα έγιναν στην ήττα του Ολυμπιακού από την ΑΕΚ με 1-3, εκεί όπου ο Βαγγέλης Μαρινάκης κλωτσούσε μπάλες στον αγωνιστικό χώρο, οι οπαδοί εισέβαλαν στο γήπεδο και ο Ιταλός διαιτητής Νταβίντε Μάσα δέχθηκε επίθεση.

Στο βίντεο παρουσιάζονται και τα μεταγραφικά κατορθώματα του περασμένου καλοκαιριού με τους 43 παίκτες, οι οποίοι είχαν αγωνιστεί μέχρι την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος και οι αποχωρήσεις των Χάμες Ροντρίγκες και Μαρσέλο.

Και φυσικά δεν παραλείπεται η αναφορά στους οργανωμένους οπαδούς του Ολυμπιακού και η Θύρα 7, η οποία «συνεχίζει να δοξάζει τον Μαρινάκη παρά την συμπεριφορά του».