![](https://skgsports.gr/wp-content/uploads/2024/05/moron-1.jpg)
Ο Λόρεν Μορόν σκόραρε και στο τελευταίο παιχνίδι του πρωταθλήματος με απίστευτο τρόπο φτάνοντας τα 20 γκολ, επίδοση που του δίνει τον τίτλο του πρώτου σκόρερ στο πρωτάθλημα της Super League.
Ο Ισπανός στράικερ έκανε μία απίστευτη χρονιά και έγινε μόλις ο δεύτερος παίκτης στην ιστορία του Αρη που τα καταφέρνει μετά τον Ντίνου Κούη και ο δεύτερος που έφτασε τα 20 γκολ. Ο θρυλικός Κούης είχε πετύχει 21 γκολ την περίοδο 1980-81.
Και ασφαλώς είναι μία διάκριση για τον σύλλογο του Αρη.
Σχετικα θεματαΑΡΗΣΛΟΡΕΝ ΜΟΡΟΝΠοδόσφαιρο
![](https://skgsports.gr/wp-content/uploads/2021/12/skg_sports_logo_final_blue_250_50.png)