Backstage

ΠΑΟΚ: Τρία γκολ, δύο σκόρερ, ένα βραβείο! (vid)

Τρία πανέμορφα γκολ θα παλέψουν για το βραβείο του Best Goal Οκτωβρίου στον ΠΑΟΚ.

Μπορεί τα γκολ να είναι τρία, οι σκόρερ όμως είναι δύο. Ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς θέτει διπλή υποψηφιότητα για το βραβείο με δύο εντυπωσιακά τέρματα.

Ο Σέρβος κόντρα στον Παναθηναϊκό με υπέροχο πλασέ στην κίνηση, έστειλε τη μπάλα στην απέναντι γωνία μετά από ασίστ του Τάισον κι έκανε το 1-2 στο ντέρμπι κόντρα στον Παναθηναϊκό.

Ο Zile ήταν εκ των πρωταγωνιστών και κόντρα στην Άιντραχτ Φρανκφούρτης. Ο εξτρέμ του Δικεφάλου στη μάχη με τους Γερμανούς στην Τούμπα, ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ με μία πανέξυπνη εκτέλεση φάουλ από πλάγια θέση και μεγάλη απόσταση, η οποία κατάφερε να ξεγελάσει τους πάντες και να καταλήξει στα δίχτυα.

Τέλος από την κουβέντα δεν θα μπορούσε να λείπει κι ο Μαγκομέντ Οζντόεφ . Ο Ρώσος μέσος κόντρα στον Ατρόμητο στο γήπεδο της Τούμπας πέτυχε τα δύο πρώτα του γκολ με τη φανέλα του ΠΑΟΚ.

Αρχικά άνοιξε το σκορ με υπέροχη καρφωτή κεφαλιά, αλλά το… καλό το κράτησε για το δεύτερο ημίχρονο. Στο 51ο λεπτό η μπάλα του στρώθηκε ψηλά και όντας με πλάτη στο τέρμα έπιασε ένα απίθανο ανάποδο ψαλίδι και διαμόρφωσε το τελικό 2-0.