Backstage

Οι Ρέιντζερς έκαναν το Fair Play της χρονιάς! (videos)

Το βραβείο για το Fair Play της σεζόν διεκδικούν οι ποδοσφαιριστές των Ρέιντζερς για την κίνηση τους στον αγώνα του Κυπέλλου Σκοτίας απέναντι στην Πάτρικ Θιστλ.

Με το σκορ στο 1-1 και το ρολόι να δείχνει το 71ο λεπτό, ο Μαλίκ Τίλμαν δεν τήρησε το fair play και κλέβοντας την μπάλα από αντίπαλο που δεν περίμενε να πιεστεί μετά την επαναφορά της μπάλας, έκανε το 2-1.

Μετά την γενική σύρραξη που ακολούθησε, με παρόντα και τον Αντόνιο Τσόλακ, οι παίκτες των «Τζερς» επέλεξαν να αφήσουν τους παίκτες της αντιπάλου ομάδας να μπουν με την μπάλα στα δίχτυα δίχως να τους πιέσουν, ώστε να επανορθώσουν αυτό το ηθικό λάθος που έγινε.

O Αντόνιο Τσόλακ επέστρεψε στα γκολ και με την κεφαλιά του πρώην επιθετικού του ΠΑΟΚ οι Ρέιντζερς προηγήθηκαν 2-1. Το σκορ έγινε 2-2 στη φάση όπου η Ρέιντζερς έδωσε ένα σπουδαίο μάθημα ποδοσφαιρικού fair-play. Πάντως, στο τέλος επιβραβεύτηκε αφού στο 86ο λεπτό ο Σαντς έκανε το 3-2 και έδωσε την πρόκριση στην ομάδα της Γλασκόβης.