Backstage

Ο Λουτσέσκου έγινε… Μουρίνιο με τα «δεμένα χέρια»! (pics)

Ο ΠΑΟΚ έχει πολλά παράπονα από τον Πορτογάλο ρέφερι του αποψινού (1/10) ντέρμπι της Λεωφόρου, Τιάγκο Μαρτίνς, με τον Ραζβάν Λουτσέσκου να τα εκφράζει  δημόσια μετά την ισοπαλία (2-2) με τον Παναθηναϊκό.

«Τι να πούμε για ποδόσφαιρο. Υπάρχει διαφθορά με τις αποφάσεις. Ας παίξουμε για να κερδίσει ο Παναθηναϊκός και να είναι ευχαριστημένοι. Κάρτες σε εμάς, κάρτες που δεν δίνονται στον αντίπαλο. Το γκολ μπαίνει μετά τα λεπτά των καθυστερήσεων που δόθηκαν», ανέφερε μεταξύ άλλων ο Ρουμάνος.

Μάλιστα ο κόουτς του «Δικέφαλου» αμέσως μόλις έληξε ο αγώνας σήκωσε ψηλά τα χέρια του σα να ήταν «δεμένα», θέλοντας με αυτόν τον τρόπο να διαμαρτυρηθεί για τις αποφάσεις του διαιτητή Τιάγκο Μαρτίνς.

H κίνηση του Λουτσέσκου πάντως παραπέμπει και στον Ζοσέ Μουρίνιο, ο οποίος το 2010, όταν και εργάζονταν στην Ιντερ, είχε κάνει κάτι ανάλογο ύστερα σε ένα ματς των «νερατζούρι» με αντίπαλο τη Σαμπντόρια, όπου και είχε παράπονα από τους διαιτητές.

Μάλιστα είναι χαρακτηριστική του «Special One», καθώς και πέρσι που ήταν στη Ρόμα έπραξε αντίστοιχα μέσω των social media, όταν και ισχυρίζονταν πως οι Ρωμαίοι βρίσκονται στο «στόχαστρο» των ρέφερι.