Backstage

Λουτσέσκου: «Αν με νευριάσετε θα σας στείλω για ύπνο…»!

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου είχε κέφια, μετά το διπλό του ΠΑΟΚ στο Πανθεσσαλικό (0-1) επί του Βόλου, έτσι φρόντισε και  θυμήθηκε τα όσα είπε και έκανε στον πρόσφατο ημιτελικό του Κυπέλλου Ελλάδας με τη Λαμία γι’ αυτό και απευθυνόμενος προς τον ρεπόρτερ της Cosmote TV είπε πως «αν με νευριάσετε θα σας στείλω να κοιμηθείτε», αναφερόμενος στα όσα είχε πει και κάνει στον ημιτελικό του κυπέλλου με τη Λαμία.

Ο Ρουμάνος τεχνικός του ΠΑΟΚ υποστήριξε ότι η ομάδα του είχε ευκαιρίες για περισσότερα γκολ και αυτή τη φορά έδειξε μεγάλη ωριμότητα σ’ ότι αφορά τη διαχείριση του σκορ.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Ραζβάν Λουτσέσκου:

«Είστε συνηθισμένοι με την ομάδα να δημιουργεί πολλές ευκαιρίες, όπως έκανε και σήμερα, αλλά σήμερα δεν σκοράραμε. Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο είχαμε φάσεις για περισσότερα τέρματα. Στο δεύτερο μέρος ήταν μυστήριο παιχνίδι για δέκα λεπτά όταν χάσαμε τον έλεγχο του ματς, αλλά μετά ανταπεξήλθαμε.

Είχαμε πολλές πιθανότητες στο δεύτερο μέρος και θα μπορούσαμε να βάλουμε και εκεί δεύτερο γκολ. Είχαμε ευκαιρίες, δεχθήκαμε μια από την πέμπτη ομάδα του πρωταθλήματος είναι φυσιολογικό αυτό. Επίσης δείξαμε ωριμότητα στη διαχείριση του σκορ και είμαστε ευχαριστημένοι γι’ αυτό. Και αν με νευριάσετε θα σας στείλω να κοιμηθείτε (γέλια)».