Backstage

Απίθανο αυτογκόλ στο ντέρμπι Ζανκτ Πάουλι – Αμβούργο! (vid)

Στο τοπικό ντέρμπι Ζανκτ Πάουλι – Αμβούργο, με το ματς στο 27ο λεπτό και τους γηπεδούχους να προηγούνται με 1-0, οι φιλοξενούμενοι πλήρωσαν ακριβά την αστοχία τους στο build up από τον τερματοφύλακα, που έχει γίνει… ανίατη αρρώστια στο σύγχρονο ποδόσφαιρο.

Οι δύο στόπερ του Αμβούργου άλλαξαν την μπάλα μέσα στην περιοχή και οι παίκτες της Ζανκτ-Πάουλι μετά βίας πίεσαν, ωστόσο είδαν το γκολ για το 2-0 να τους χαρίζεται κυριολεκτικά.

Οι αμυντικοί πάσαραν στον γκολκίπερ, Έουερ Φερνάντες, ο οποίος ατύχησε και ελέω μιας λακούβας έστειλε την μπάλα στην εστία του στην προσπάθειά του να διώξει!

Για την ιστορία, οι παίκτες του Αμβούργου βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα και από το εις βάρος τους 2-0, κατάφεραν και ισοφάρισαν σε 2-2, με το ντέρμπι να ολοκληρώνεται σε «λευκό» τοπίο, λόγω της έντονης χιονόπτωσης στο β’ ημίχρονο.