Backstage

Απίστευτο: Η ίδια ομάδα έκανε σέντρα και στα δύο ημίχρονα στη Super League 2! (vid)

Μάρτυρες σ’ ένα πολύ σπάνιο περιστατικό, μάλλον… ιστορικό, έγιναν όλοι όσοι παρακολούθησαν το ματς της Νίκης Βόλου με τον Απόλλωνα Πόντου, όπου οι «μπλε» επικράτησαν 5-0.

Ένα απίστευτο μπέρδεμα οδήγησε την ίδια ομάδα, τον Απόλλωνα Πόντου, να κάνει σέντρα και στα δύο ημίχρονα της εξ αναβολής αναμέτρησης για το πρωτάθλημα της Super League 2!

Κανονικά τη σέντρα στα δύο ημίχρονα παίρνουν εναλλάξ οι ομάδες που συμμετέχουν στην εκάστοτε αναμέτρηση, όμως στο γήπεδο του Βόλου η ρέφερι Αναστασία Μυλοπούλου του Συνδέσμου διαιτητών Καβάλας επέμενε και οδήγησε σ’ ένα ιστορικό λάθος.

Και στην αρχή του αγώνα, σέντρα έκαναν οι παίκτες του Απόλλωνα, αλλά και στο δεύτερο ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι ενημέρωσαν τη διαιτητή για την «γκάφα» της, πριν την έναρξη του δευτέρου μέρος, αλλά εκείνη επέμεινε και τελικά οι «Πόντιοι» έκαναν και πάλι τη σέντρα.

Αυτόματα θέτει «ερωτηματικά» για το κύρος του και ίσως οδηγήσει σε ολική ή εν μέρει επανάληψή του.