Ο Στέφανος Τζίμας βρήκε δίχτυα, αλλά αποβλήθηκε στις καθυστερήσεις! (vid)

Ο Στέφανος Τζίμας σημείωσε το παρθενικό» του γκολ με τη φανέλα της Νυρεμβέργης, ωστόσο αποβλήθηκε στις καθυστερήσεις του εκτός έδρας αγώνα απέναντι στην Ουλμ (1-2) για την 5η αγωνιστική της Bundesliga 2.

Ο Έλληνας επιθετικός, που παίζει στη Νυρεμβέργη δανεικός από τον ΠΑΟΚ, πέρασε στο ματς στο 58ο λεπτό και έκανε αμέσως αισθητή την παρουσία του σκοράροντας με σκαστή κεφαλιά έξι λεπτά αργότερα, φέρνοντας το ματς στα ίσα. Στο τελευταίο λεπτό ήταν αυτός που κέρδισε το πέναλτι από το οποίο προήλθε το δεύτερο γκολ της Νυρεμβέργης σε μια πολύ «γεμάτη» εμφάνιση.

Όμως, δέχθηκε την κόκκινη κάρτα στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης και αποβλήθηκε μετριάζοντας την προσωπική επιτυχία, αλλά και την εκτός έδρας νίκη της ομάδας του.