To πανόραμα της Super League: Μόνο ΠΑΟΚ και Ολυμπιακός το «3Χ3», συνεχίζουν με το απόλυτο

Ο ΠΑΟΚ πέρασε από το Περιστέρι επικρατώντας με 2-1 του Ατρομήτου συνεχίζοντας, όπως και ο Ολυμπιακός, με το απόλυτο «3Χ3» στη σεζόν.

Το αποτέλεσμα της αγωνιστικής ήταν η ισοπαλία της νεοφώτιστης Athens Kallithea με τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο, όπου το τελικό 2-2 αδικεί τους τυπικά γηπεδούχους, που είχαν 24 τελικές προσπάθειες στην εστία των «πράσινων», που ήδη είναι στο -5 από την κορυφή.

Η ΑΕΚ πέρασε (3-0) από τη Λιβαδειά, έχοντας ξεκάθαρη εύνοια από τη διαιτησία στο πρώτο ημίχρονο, ενώ ο στο Πανθεσσαλικό ο ΟΦΗ πήρε την πρώτη του νίκη στην τρέχουσα αγωνιστική περίοδο καθώς επικράτησε 3-1 του Βόλου και ξεκόλλησε από την ουρά.

Το πρωτάθλημα θα διακοπεί για μία εβδομάδα καθώς το άλλο Σαββατοκύριακο δεν θα υπάρχει δράση λόγω των υποχρεώσεων που έχουν οι Εθνικές Ομάδες  και θα αρχίσει ξανά το τριήμερο 14,15 και 16 του μηνός.