Η Χαρτς θα είναι το τελευταίο εμπόδιο για τον ΠΑΟΚ πριν τους ομίλους (video)

Η Χαρτς έκανε την ανατροπή και με γκολ στο 90’+2’ επικράτησε με 3-1 της Ρόζενμποργκ για να πάρει το εισιτήρια στα play-offs του UEFA Conference League, όπου θα αντιμετωπίσει τον ΠΑΟΚ.

Ο πρώτος αγώνας θα γίνει στις 24 Αυγούστου στο Εδιμβούργο και η ρεβάνς μια εβδομάδα μετά (31 Αυγούστου) στην Τούμπα.

Οι Σκοτσέζοι παρά την ήττα με 2-1 στη Νορβηγία, αλλά και το γεγονός ότι έμειναν πίσω στο σκορ με 0-1 από το 6ο λεπτό, βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα να φτάσουν στην ανατροπή και στην πρόκριση, χάρη στο (τυχερό) γκολ του Ντέβλιν στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο Τόρβαλντσον ήταν αυτός που έβαλε την Ρόζενμποργκ μπροστά στο 6ο λεπτό, όμως η απάντηση της Χαρτς ήρθε άμεσα με τον Σάνκλαντ στο 13′ να κάνει το 1-1.

Στο 50′ ο Ντέβλιν ήταν αυτός που έβαλε μπροστά τους Σκωτσέζους με 2-1, ισοφαρίζοντας το σκορ του πρώτου αγώνα.